Ministeerium loobub diplomaatide laste haridust piiravatest muutustest

Foto: Priit Mürk/ERR

Välisministeerium loobub diplomaatide välislähetustel kaasasolevate laste ühtse haridustee kättesaadavust piiravatest muudatustest, ütles välisministeeriumi kantsler Rainer Saks kolmapäeval saates "Otse uudistemajast".

Saks kinnitas usutluses Toomas Sildamile, et seaduse muudatus, mis nägi ette diplomaatide välislähetustel kaasasolevate laste rahvusvahelise õppekavaga koolidest üldhariduskoolidesse saatmist, ei jõustu.

"Meie jaoks inimeste motiveerimine, et ta liiguks ühest asukohast teise, muutub aastate jooksul keerulisemaks ja selle tõttu on haridusse investeerimine paratamatu osa personalipoliitikast," tunnistas Saks, et laste hariduse osas mööndusi teha tõesti ei saa.

"Ta [koolituse rahastamine] ei muutu kindlasti ja me ei taha neid kulusid otseselt kokku hoida. Aga ma ütlen veel kord, et need otsused peavad olema tehtud ratsionaalselt ja eelarveraha kasutamisse peab suhtuma vastutustundlikult," kinnitas Saks.

Saks lisas, et seaduse muutmine ei tähenda sotsiaalsete tagatiste vähenemist, vaid nende menetlemise korra muutmist.

"Selle reformi üks eesmärk oli minna üle rahalistele piirmääradele, et anda diplomaadile võimalus võtta need hüvitised rahana välja ja korraldada iseseisvalt oma toimetamised," viitas Saks kiiremale protsessile ajakriitilistes aspektides, nagu näiteks muutuvad lennupiletite hinnad.

Saksa sõnul püsib paralleelselt ka vana süsteemi kasutamise võimalus, kuna diplomaatide eelistused on erinevad.

Hiljuti sai välisministeeriumi juhtkond diplomaatide kriitilise ühispöördumise, mis tõi muu hulgas murekohana välja muudatuse, mis puudutas välislähetusel kaasasolevate laste haridust. Uue seadusega sooviti lapsed rahvusvahelise õppekavaga koolide asemel saata üldhariduskoolidesse, mis raskendaks õppetöösse sisseelamist igas uues asukohas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: