Pärnu muuseumi juhiks saab Aet Maatee

Pärnu muuseumi nõukogu korraldatud muuseumi juhi konkursil ei osutunud valituks pikaajaline direktor Aldur Vunk, vaid Aet Maatee, kes on aastaid juhtinud Eesti laulu- ja tantsupeo sihtasutust, kirjutab Pärnu Postimees.

Maatee on õppinud kultuuriharidust Tallinna pedagoogikaülikoolis ja hiljem Tartu ülikoolis kultuurikorraldust, Pärnus töötas ta 1998. aastani maavalitsuses ja seejärel kultuuriministeeriumis, märgib ajaleht.

Pärnu muuseumi nõukogu esimees Eduard Odinets, kes töötab kultuuriministeeriumi finantsosakonnas, ütles ajalehele, et konkursil osales neli tugevat kandidaati, kes kõik on seotud Pärnu linnaga ning muuseumi- või kultuurivaldkonnas tegevad.

"Aet Maatee kasuks mängis tema suur kogemus kultuurivaldkonnas, suur soov ja motivatsioon panustada Pärnu muuseumi arendamisse ning selge ja usaldusväärne nägemus muuseumi arenguvõimalustest," rääkis Odinets.

Odinets kinnitas, et ei  tema isiklikult ega tema teada keegi teine nõukogu liikmeist teinud Maateele ettepanekut Pärnusse naasta ja konkursil osaleda.

Allikas: Pärnu Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: