Antsla vald otsib õiguslikke hoobasid hipilaagri keelamiseks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Reedel toimus Antsla valla, terviseameti, politsei ja teiste ametkondade esindajate kohtumine seoses vallas planeeritava kuuajase hipilaagriga, mis soovitati vallal koroonaviiruse leviku kartuses ära keelata.

Vikerraadio saates "Uudis+" valgustasid Antsla abivallavanem Kurmet Müürsepp ja terviseameti lõuna regionaalosakonna juht Tiia Luht kohtumisel tehtud otsuseid.

"Laua taga olevad riiklikud struktuurid soovitasid Antsla vallavalitsusel vastu võtta korraldus, et selline üritus ära keelata ja me proovime seda teha. Aga juriidiliselt on väga keeruline keelata seda, mida ei ole taotletud," tõdes Müürsepp asjaolu, et taotlust avaliku ürituse loa saamiseks ei ole vallale esitatud.

Ta kinnitas, et kui otsus peaks vastu võetama ja maa-alal märgatakse siiski avaliku ürituse tunnustega tegevust, siis antakse edasine tegevus kokkuleppe kohaselt üle politseile.

Müürsepp lisas, et nad püüavad maaomanikku paralleelselt siiski ka üritust registreerima veenda, kuid viimane pole seni olnud nõus seda tegema.

Terviseameti esindaja Tiia Luht leidis, et olulisim murekoht on ürituse rahvusvahelisus. Tema sõnul ei ole terviseametile esitatud materjalides näha tingimusi kõrgema koroonasse haigestumisega riikidest tulevate isikute eneseisolatsioonis olemiseks.

"Ei ole käte hügieeni jaoks desinfitseerimisvahendeid, mida meie soovitame kindlasti. Need peaksid praegu COVID-i leviku puhul olema alkoholi baasil. Neid nende eluviis välistab," ütles Luht. Lisaks pole tema sõnul läbi mõeldud, kes on vastutav meditsiiniinimene võimaliku grupiviisilise haigestumise korral.

"Terviseameti soov on, et kõik üritused vastaksid tingimustele, mis on kehtestatud ja oleksid tervisele ohutud. Ohutud osalejatele, ohutud kohalikule kogukonnale," selgitas Luht, et terviseameti esmane eesmärk ei ole siiski üritust ära keelata.

Edasised tegevused selguvad reedel hilisemaks planeeritud kohtumistel.

Esmaspäeval peaks Antsla vallas algama erakinnistul kuuajane hipilaager, mille kinnistes gruppides levivas kutses on muu hulgas kirjas, et seebi, šampooni ja hambapasta kasutamine on keelatud, kuna läheb vastuollu laagri põhimõtetega.

Toimetaja: Silja Madison

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: