Jaak Allik soovib pööret Eesti Vene-poliitikas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaak Allik
Jaak Allik Autor/allikas: ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna volikogu liige Jaak Allik soovib pööret Eesti Vene-poliitikas, mis seisneks tema hinnangul piirileppe ratifitseerimises, eestivenelaste assimileerumise nõudest loobumises, aga ka Euroopa Liidu tihedas koostöös Venemaaga ja viimase suhtes karistuspoliitika lõpetamises.

Postimehes ilmunud arvamusloos kirjutab mõjukas sotsiaaldemokraat Allik, et Eesti välispoliitika on aastast 1999 olnud muutumatu ja et seda iseloomustab paranoiline hirm meie huvide mahamüümise ees mistahes Euroopa Liidu ja Venemaa suhete paranemisega, eriti aga USA ja Venemaa otsekontaktidega.

"Juba mõnda aega on avarapilgulisemale inimesele selge, et praeguse maailma geopoliitiliste suurjõudude konkurentsis hakkab Euroopa Liit alla jääma USA-le, Hiinale ja Kagu-Aasia ning Lõuna-Ameerika tõusvatele majandustele," kirjutab Allik ja leiab, et lahendus oleks Prantsusmaa president Macroni soovitatud Euroopa Liidu ja Venemaa tihedam koostöö, sest vastasel korral teeb Venemaa veelgi sügavamat koostööd Hiina ja Iraaniga.

Alliku sõnul tuleks Venemaa karistuspoliitika lõpetada ning just Eesti peaks haarama initsiatiivi Euroopa Liidu ja Venemaa vaheliste suhete juba kuus aastat kestva patiseisu ületamiseks ja ukraina rahvale rahu toomises.

Alliku väitel ei usu ka Venemaal mitte keegi, et Eestisse paigutatud tuhatkond NATO sõdurit kujutaksid Venemaa-suunalist ründeohtu, küll aga annab see sealsetele sõjarditele õigustuse vastuaktsioonide nõudmiseks ning täiendava relvastuse kuhjamiseks meie piiridele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: