Varblas valmis sadamakompleks

Foto: ERR

Lääneranna vallas Varblas avati reedel sadam, mis kuulub ühte kompleksi Varbla puhkekülaga. Erakordseks teeb sadama ligi kilomeetri pikkune muul.

Juulis 2018 pandi sadamale nurgakivi. Ehitamiseks kulus kaks aastat ja viis kuud. Puhkeküla omanik Heino Sabiin ütles "Aktuaalsele kaamerale", et päris palju oli neid, kes sadama rajamise mõtte maha laitsid ega uskunud selle teokssaamisse.

"Endine väike Varbla vald ei olnud ka väga positiivne ega soosinud selle sadama ehitust. Aga Lääneranna vald on hoopis teine," ütles Sabiin.

Tema sõnul on sadama suurem osa valmis, teha on veel näiteks saunaosa.

Varbla sadam oma hulgaliste kaikohtadega võimaldab sinna viia ka suuri regatte.

"Heameelt teeb see, et see sadam on nii suur, et ma usun, et siia mahub sisse ka meie kõige suurem avamereregatt, mida Kalevi jahtklubi koos Pärnu jahtklubiga juba aastaid korraldab ehk Muhu väina regatt. Ma usun, et järgmisel suvel juulikuu keskel on see sadam jahte täis. Ma usun, et siin on 120 jahti ja umbes 700-800 purjetajat, kes kõik lustivad ja naudivad seda uut Varba sadamat," rääkis Kalevi jahtklubi kommodoor Kalev Vapper.

Vallavanem Mikk Pikkmets sõnas, et väikesele vallale on see suur ettevõtmine ja suurte ideedega inimesi on väga vaja.

"On ainult suur rõõm, et see on valmis saanud ja tegijal on jätnud kannatust siia panustada. /.../ Vald otseselt sadama ehitust ei saanud aidata, aga vald sai aidata sellega, et mustkattega tee siia tuleb, et inimesed saaks viisakalt sadamasse ja sadamast ära. Selliseid positiivseid hulle, kes suuri asju siin vallas teevad, meil ainult vaja ongi," ütles Pikkmets.

Sadama akvatooriumi ja muuli rajamiseks saadi 1,4 miljonit Eesti-Läti piiriülesest programmist, kõik ülejäänu tehti oma raha eest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: