Öise alkoholimüügi piirangu mõju oli Tartus märgatav

Foto: Elina Paševitš.

Reedest alates on Tartus ja Tartumaal öine alkoholimüük alates kell 23 peatatud. Müügipiirangu mõju oli öises Tartus selgelt märgatav.

Tänavad jäid tühjaks juba keskööl ning ka paljud vabas õhus pidutsejad kandsid maski.

Nii mõnedki kohad sulgesid oma uksed juba ennetavalt, näiteks on kuni augusti lõpuni suletud klubi Vabank ning vähemalt nädala lõpuni hoiab oma uksed kinni ka kultuuribaar Naiiv. Need kohad, mis eile ka lahti olid, sulgesid oma uksed juba keskööl.

Lokaali Väike Vine omaniku Tarvi Uuseni sõnul on mõned inimesed ka peale alkholimüügi lõppu tulnud jooke ostma, kuid peale piirangu selgitamist on inimesed olnud mõistvad.

"Erinevalt kevadest, kui oli määrus, et tuleb kella kümnest baar päris sulgeda, siis oldi väga üllatunud, et miks nii. Üldjuhul oleks sel kellaajal reede õhtul meil järjekord 20 inimest ja käive oleks olnud ma arvan kolm korda suurem kui täna. Aga paraku olukord on selline ja peame leppima sellega," rääkis ta.

Ka politsei sõnul oli reedeõhtune Tartu linnapilt kahtlemata erinev tavalisest reede õhtust. Inimesed käitusid vastutustundlikult ning alkoholimüügi piirangu rikkumisi kontrollitud asutustes ei tuvastatud. Piirangu asjakohasust hinnatakse edaspidi vähemalt kord nädalas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: