Kaheksa Tartu baari sulgevad nädalaks uksed

{{1597070880000 | amCalendar}}
Foto: Henry-Laur Allik/ERR

Kaheksa Tartus tegutsevat baari sulgevad ühiselt nädalaks ajaks uksed, et aidata koroonaviiruse levikut vähendada.

Baarid märkisid sotsiaalmeediasse tehtud postitustes, et kuigi on püüdnud erinevatel viisidel viiruse levikut tõkestada, on sulgemine selleks tõhusaim meede.

"Oleme teinud kõik, mis meie võimuses, et viiruse levikut takistada viisidel, mis säilitaks võimalikult palju ka lihtsat igapäeva. Panime Tartu baaridega pead kokku ja leidsime, et on veel üks ja vaat et see kõikse tõhusamgi meede. Niisiis otsustasime üheskoos üheks nädalaks oma uksed täiesti sulgeda," kirjutasid nad.

"Ühe küla lastena, kes eelistaksid suviti ikkagi kõik kodukandi hoovid läbi joosta, lähme hoopis kollektiivsele puhkusele, naudime mõnusat augustikuud värskes õhus, jälgime oma tervist ja kutsume üles kõiki teisigi seda tegema. Hea tahte ja mõistuse piirides! Teeme korraks korralikult, et siis kosunud ja tervetena edasi minna," lisasid baarid.

Kivi baari kultuurikorraldaja Paul Lepasson ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ühise sulgemisega võiksid ka teised kaasa tulla.

"Lootus on selline küll ja ühtlasi ka teistes valdkondades, et võib-olla keegi mõtleb läbi, mida on võimalik ära kannatada ja kuidas leevendada olukorda, et me kiiremini nendest asjadest välja tuleksime," rääkis ta.

Lepassoni sõnul pole kindel, et nädala pärast baarid uuesti uksed avavad. "Praegu leppisime ühe nädala kokku. Edasi vaatame kas igaüks ise või mõtleme kamba peale midagi välja," sõnas ta.

Ühisavalduse tegid Barlova, Genialistide Klubi, Kivi, Möku, Naiiv, Trepp, Ula, Zavood. Näiteks Möku, Genialistide Klubi ja Naiiv on varem teatanud, et neid on külastanud koroonaviirusesse nakatunud inimesed.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: