Galerii: Tallinnas moodustati inimkett Valgevene toetuseks

{{1598199840000 | amCalendar}}

Pühapäeval moodustasid inimesed Tallinnas Valgevene toetuseks solidaarsusketi. Balti keti 31. aastapäeval korraldati solidaarsuskett Valgevene meeleavalduste toetuseks 32 riigis.

Solidaarsuskett algas Tallinnas Vabaduse väljakult ning ulatub Valgevene saatkonnani, kett kulges mööda Pärnu maanteed.

Tallinnas algas meeleavaldus leinaküünalde süütamisega saatkonna ees, paduvihmast hoolimata osales meelevaldusel sadu inimesi. Ürituse korraldajad loodavad, et tänased piketid annavad kodumaal elavatele valgevenelastele jõudu jätkata võitlust praeguse presidendi Aleksandr Lukašenko tagandamiseks.

Solidaarsusketi korraldaja Petra Lizaveta Maliukevichi sõnul on arusaadav, et muutused ei toimu nädala või paariga. "Kindlasti on inimestel vaja abi, sest kõigil hakkab usk kaduma, mingil hetkel tekivad kahtlused ja selleks, et toetada Valgevenes olijaid,  me tulime välja siin ja teistes riikides," rääkis Maliukevich

"Kui sa näed teist inimest, kes on valmis võitlema, kes seisab vabaduse eest, kes on valmis vihmaga välja tulema ja kinnitab, et me saame vabaks, kõik õnnestub, ma arvan, et see annab jõudu," lisas ta.

Üks suuremaid solidaarsusaktsioone Valgevene rahvaga oli naaberriigis Leedus, kus moodustati 2 kilomeetrine inimkett Vilniusest kahe riigi piirini.

Hinnanguliselt võttis sellest osa vähemalt 30 000 inimest. Ketis seisis ka Leedu president Gitanas Nausėda.

Balti keti aastapäeval tuldi Valgevene toetuseks ka Leedu saatkonna ette tänavale USA-s, Washington DC-s.

 

 

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: