Lukašenko saabus helikopteriga oma tööresidentsi Minskis

Julgeolekujõud turvamas Iseseisvuspaleed.
Julgeolekujõud turvamas Iseseisvuspaleed. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/VASILY FEDOSENKO

Valgevene autoritaarne president Aleksandr Lukašenko saabus pühapäeval, relv käes, helikopteriga oma tööresidentsi Minskis, mille kõrval kogunesid tuhanded meeleavaldajad.

"Lukašenko saabus tund aega tagasi sündmuspaigale. Iseseisvuspaleesse!" kirjutas presidendi pressiteenistusega tihedalt seotud telekanal Pul pervovo.

Telekanali avaldatud videos on näha, kuidas Lukašenko väljub kopterist. Tal on seljas must kuulivest, riietatud on ta samuti üleni musta ning käes hoiab ta relva, mis meenutab automaati, kuid ilma padrunisalveta.

Teisel videol Iseseisvuspalee territooriumilt on näha, kuidas Lukašenko läheb automaadiga residentsi poole ning küsib kellegi kohalviibija käest: "Sinna ei ole keegi jäänud, ega?"

Varem paleele lähenenud meeleavaldajad peatusid seda valvavate julgeolekujõudude rivi ees ning lahkusid mõne aja pärast. 

Julgeolekujõud sulgesid pühapäeva päeval Lukašenko tööresidentsile juurdepääsu.

Interfaxi korrespondendi teatel seisavad residentsi juures rünnakukompleksid Rubež, mida kaasati protestijate laialiajamisele 9. ja 10. augustil.

Opositsiooni suurmeeleavaldusest osavõtjad suundusid "Minsk - kangelaslinn" monumendi juurest Riigilipu väljakule, kuid jõustruktuurid sulgesid sõidukitega tänava, mis avaneb Iseseisvuspalee juurde.

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: