Moskvas peksti rängalt opositsioonilist blogijat ja saatejuhti

Jegor Žukov eelmise aasta detsembris.
Jegor Žukov eelmise aasta detsembris. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaal peksti pühapäeva õhtul oma kodu juures läbi opositsiooniline blogija ja raadiojaama Ehho Moskvõ saatejuht Jegor Žukov.

"Praegu on Jegor uuringutel 67. haiglas. Diagnoosi pole talle veel pandud. Esialgsel hinnangul on tegemist ajupõrutuse ja koljutraumaga," ütles tema pressiesindaja Stas Toropkov. 

Arstid soovitavad Žukovi haiglaravile saata, kirjutas Ehho Moskvõ peatoimetaja Aleksei Venediktov oma Telegrami kanalis.

30. augusti õhtul peksid tundmatud isikud Žukovi tema kodu juures läbi, teatas tema poolehoidjate Telegrami kanal "Žukovi meeskond". Mehi oli kaks ning nad põgenesid elektritõuksidel. Kanal avaldas ka foto rängalt läbi pekstud blogijast. Sama edastas ka Vene opositsiooniline rühmitus Pussy Riot oma Twitteri-kontol.

Žukov kirjutas politseile avalduse. 

"Varalist kahju mulle ei tekitatud, kuid mul on nägu segi pekstud, ma tunnen end väga halvasti. Olen seisukohal, et mulle taheti põhjustada ränki tervisekahjustusi," on öeldud Žukovi avalduses, mille ilmutas "Novaja Gazeta".

"Sel eesmärgil peksti mind korduvalt pähe, ka siis, kui ma olin maha kukkunud," lisas blogija. 

Tegemist on juba teise rünnakuga Žukovi vastu – 24. juulil tungisid kaks tundmatut blogijale kallale tema kodu trepikoja lähedal, ent tal õnnestus põgeneda ja pääseda suurematest vigastustest. 

Moskva kohus on esitanud Žukovile süüdistuse ekstremistlikule tegevusele ärgitamises. 

Tegemist on osaga nõndanimetatud Moskva rahutuste kohtuasjadest aktivistide suhtes, kes peeti kinni sanktsioneerimata meeleavaldustel mulluste pealinna volikogu valimiste eel. 

Neil üritustel avaldati toetust Moskva volikogu valimistele registreerimata jäetud kandidaatidele. Kinni peeti üle tuhande inimese. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: