Sõõrumaa: Alaver ei teinud kõike vaid isiklikust huvist

Foto: Siim Lõvi /ERR

Mati Alaver ei võtnud dopinguskeemist osa vaid isikliku kasu saamiseks, vaid ta tundis uhkust, kui eestlased midagi saavutasid, arvas Eesti Olümpiakomitee (EOK) president Urmas Sõõrumaa Vikerraadio saates "Uudis +".

Sõõrumaa ütles Alaveri kohtudokumentide valguses, et tuleb jääda inimlikuks ja dopingu kontrollsüsteeme tuleks karmistada.

Sõõrumaa sõnas, et oleks lihtne pugeda selle taha, et kõik teised tarvitavad ka dopingut, kuid tema hinnangul ei vii doping keskpäraseid sportlaseid tippu.

"Ma usun, et Mati Alaver, ükskõik, mis ta elus tegi, ei tahtnud ainult oma isiklikku ego, ta kindlasti nautis seda, et sinimustvalge lehvib ja hümn mängib," arvas Sõõrumaa.

Spordile tuleb kindlasti koroonaajal teha erandeid

Sõõrumaa ütles, et sportlased treenivad olümpiamängude jaoks 15-20 aastat ja Tokyo mängude edasilükkumine ei nulli seda ära.

"Sportlane ja kogu süsteem ei saa tõmmata stepslist juhet välja. Me kõik usume, et selle Covidiga ei ole veel maailma lõpp," ütles Sõõrumaa.

Rahvusvaheliste võistluste korraladamine Eestis ka koroona ajal on Sõõrumaa arves oluline, sest läbi nende saavad sportlased väikese eelise.

"Kindlasti sport vajab erandit ja sport on natukene midagi muud kui võibolla mõni teine majandusharu. Spordiga ei ole nii, et lähen küsin pangast aastakese maksepuhkust ja siis vaatan kuidas edasi saab," sõnas EOK president.

EOK küsib riigilt uue aasta eelarvest seitse miljonit eurot, et muu hulgas arendada projekte nagu Team Estonia ja sportivad koolid.

"Kõik asjad osutuvad võimalikuks siis, kui meil on tervis," võttis Sõõrumaa kokku, miks on vaja sportimist toetada.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: