Trahvide tegemiseks peab linn Russalka liikluskaamera riigile üle andma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Tallinna Russalka ristmiku kolm kiiruskaamerat pildistavad liiklusrikkujaid juba septembri algusest, kuid trahviteade inimesteni ei jõua. Trahvi tegemiseks peab linn kaamerad üle andma maanteeametile, kuid üleandmine venib.

Nii mõnigi Russalka juures kiirust ületanud autojuht on ilmselt märganud, kuidas liikluskaamera teeb pilti ja jäänud oma trahvi ootama. Mida aga ei tule, on trahv.

Trahvida saab rikkujaid riik, mitte omavalitsus. Selleks peab linn omakorda kaamerad maanteeametile üle andma. See protsess on Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul aeglane.

"Me vaatasime, kas on võimalik see kuidagi üle anda tasuta, mis eeldab volikogu otsust. Või on võimalik kokku leppida maanteeametiga, et see on ühe euro eest. See on puhtalt juriidiliste nüansside taga," ütles Novikov.

Maanteeamet ei soovinud teemat kommenteerida ja sealt öeldi vaid, et ametlikult ei ole Tallinna linn selles küsimuses nende poole pöördunud. Novikovi sõnul aga läbirääkimised maanteeametiga käivad.

Tallinnas olevatest liikluskaameratest saadavadki trahve välja praegu vaid Kristiine ristmiku kaamerad, need on üle antud maanteeametile ja see leping ootab nüüd pikendamist. Järvavana tee tunneli lõpus asuv kaamera ei tööta üldse. Küll aga fikseerivad seal kiirust teised kaamerad ja väga suurtest piirkiiruse ületamistest annab Tallinn teada politseile, kes on seejärel rikkujaid ka trahvinud.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: