Lukas: kultuuritöötajad ootavad õigusega iga-aastast palgatõusu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Otse uudistemajast": Tõnis Lukas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kultuuriminister Tõnis Lukas (Isamaa) ütles, et praeguses majandusolukorras ei saa riik tekitada eeldust kultuuritöötajate üldiseks palgatõusuks. Samas loodab ta, et see on taas võimalik järgmisel aastal.

"Kõrgharidusega ja muud kvalifitseeritud kultuuritöötajad ootavad õigusega iga-aastast palgatõusu. Loodetavasti saame järgmisel aastal maksulaekumised paremaks, majandus taastub ja palgakasv samuti," ütles Lukas intervjuus Eesti Päevalehele.

"Tegevuskulud üldisemalt ja selle sees palgakulud ei tõuse. See aga ei tähenda, et asutused ei saa oma asutuse sees palgaotsuseid vastu võtta. Eeldust jah riik ei saa tekitada," rääkis Lukas.

Rääkides kultuurielu toimimisest majanduskriisi ja koroonaviiruse tingimustes, ütles minister, et kui kriis peaks jätkuma lisakitsendustega, on asi hapu ning siis tuleb mõelda täiendava abipaketi peale.

Lukase sõnul võiks rohkem kaasata erasponsoreid, luues neile soodsamaid tingimusi: maksusoodustusi ja tulumaksuvabastust sponsorisummadelt.

"See, kui eraraha kultuuri tuleks, annaks leevendust ka riigieelarvele," sõnas Lukas.

Lukas pakkus välja, et MTÜ-dele, kes tegelevad kultuurivaldkonnas võiks tõsta annetuste tegemisel riigi poolt tehtava soodustuse piiri 1200-lt 6000 peale. "Teiseks võiksid kultuurkapitalile antud eratoetused olla tulumaksuvabad," ütles Lukas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: