Ligi kolmandik prantslasi jääb kuuks öise liikumiskeelu alla

Hetk Pariisi baaris enne öise liikumiskeelu kehtimahakkamist.
Hetk Pariisi baaris enne öise liikumiskeelu kehtimahakkamist. Autor/allikas: SCANPIX / ZUMA

Prantsusmaal jõustus laupäevast tervisealane hädaolukord, mis hõlmab muu hulgas öist liikumiskeeldu Pariisis ja teistes suurlinnades.

Kella 22 õhtul kella kuueni hommikul vältav liikumiskeeld puudutab umbes 20 miljonit inimest ehk umbes 30 protsenti riigi elanikkonnast.

Koroonanakkuste järsu tõusu tõttu kehtestatud karmid piirangud peaksid kehtima vähemalt kuu aega.

Reedel teatati riigis enam kui 25 000 uuest nakatunust ja 122 surmajuhtumist.

Piiranguteks andis varem sel nädalal korralduse president Emmanuel Macron.

Inimesed vajavad allkirjastatud luba või selle elektroonilist versiooni telefonis, et keelu ajal näiteks koera jalutamiseks välja minna. Vastasel juhul ähvardab neid 135 eurone, korduvaid rikkujaid aga 3750 eurone trahv.

Koroonaviirusega kimpus Belgia suleb kohvikud ja restoranid

Belgia andis koroonanakkuste järsu tõusu tõttu reedel korralduse sulgeda neljaks nädalaks kõik kohvikud ja restoranid ning kehtestas öise liikumiskeelu.

Peaminister Alexander De Croo teavitas esmaspäeval jõustuvatest meetmetest pärast valitsuse kriisirühma kohtumist, hoiatades, et COVID-19 juhtumid kasvavad "eksponentsiaalselt". 

Belgia on üks koroonaviirusest enim räsitud riike Euroopas, selle 11,5 miljoni elanikust on COVID-19 tagajärjel surnud 10 300. 

"Nädal-nädala järel juhtumid kahekordistuvad, nende arv kasvab hüppeliselt .... see on eksponentsiaalne kasv," lausus De Croo pressikonverentsil.

Brüsseli piirkond sulges baarid ja kohvikud juba möödunud nädalal, kuid reedene teade lainedab piirangut kogu riigile. 

Uued üleriigilised piirangud hõlmavad ka keskööst kuni kella viieni hommikul vältavat liikumiskeeldu, mille eesmärgiks on takistada inimestel kodus pidusid võõrustada. Alates kella 20 õhtul on keelatud alkoholimüük.

Teatrid ja kinod jäävad siiski esialgu avatuks, kui neis järgitakse suhtlusvahemaa reeglit. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: