Abilinnapea: Tallinna koolides jätkub õppetöö senisel moel

Kool
Kool Autor/allikas: Pixabay

Teisipäeval kohtunud Tallinna linnavalitsuse esindajad ja pealinna koolide juhid otsustasid, et õppetöö jätkub koolides samal kujul nagu viimasel kahel kuul.

"Otsustasime, et jätkame vähemalt kaks nädalat veel samamoodi ehk koolides toimub hajutamine, on termokaamerad, desinfitseerimine ja teised meetmed, mis võeti septembris kasutusele. Kahe nädala pärast saame uuesti kokku, vaatame statistikale otsa ja lähtuvalt sellest teeme otsused," lausus Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kolmapäeval linnavalitsuse pressikonverentsil.

Belobrovtsevi sõnul on praegu koroonajuhtumeid 25 Tallinna üldhariduskoolis ning 79 klassi on eneseisolatsioonis. Lasteaedades on juhtumeid kuues lasteaias ja 12 rühmas; huvikoolides on koroonajuhtumeid avastatud kolmes huvikoolis, kaks huviringi on koroonajuhtumite pärast suletud.

"Koolides on olukord tõsine, aga ei ole nii kriitiline, et peaks kehtestama kollase stsenaariumi üle linna. Aga oleme andnud koolidele, lähtudes koroonajuhtumite arvust või kooli omapärast, õiguse rakendada täiendavaid meetmeid," ütles abilinnapea.

Belobrovtsevi sõnul anti koolidele otsustusõigus, kas nad rakendavad distantsõpet kokkulepitud või väiksemas mahus. "Leppisime kokku, et esimese kooliastme ehk algklasside ning hariduslike erivajadustega lapsed on kontaktõppes, seal ei rakenda distantsõpet. Jätkame ka sellega, et kui klass on distantsõppes, siis maksimaalselt ühe nädala ja siis tullakse koolimajja tagasi," rääkis Belobrovtsev.

Abilinnapea sõnul hakatakse rohkem tähelepanu pöörama ka õpetajate omavahelistele kontaktidele ning neil soovitatakse kanda maski või visiiri.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: