Suurbritanniast Eestisse tulijad peavad ette näitama negatiivse koroonatesti

Koroonatestimine lennujaamas
Koroonatestimine lennujaamas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Uuest nädalast ei kehti Eestisse saabumisel liikumispiirang üksnes Islandilt tulijatele. Seoses Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust peavad aga 1. jaanuarist Ühendkuningriigist Eestisse saabujad ette näitama negatiivse koroonatesti.

Liikumispiirang ei laiene neile, kes saabuvad Eestisse Euroopa Liidu ja Euroopa majanduspiirkonna ja Schengeni ala riigist, mille nakatumisnäitaja on alla 50 inimese 100 000 elaniku kohta. Praegu on selline riik Island. Samuti ei ole Islandilt Eestisse tulles nõutav testi tegemine.

Valitsus kinnitas 30. detsembril ka otsuse, et alates 1. jaanuarist peavad Ühendkuningriigist Eestisse saabujad tegema kuni 72 tundi enne reisi algust COVID-19 testi, mille tulemus peab olema negatiivne. Testi tegemise kohustus ei laiene alla 10-aastastele lastele.

Inimesed, kes saabuvad Ühendkuningriigist Eestisse lähipäevadel ja kellel ei ole võimalik teha testi 72 tundi enne reisi, peavad testi tegema vahetult pärast riiki sisenemist. Need reeglid kehtivad ka inimestele, kes kasutavad Ühendkuningriiki Eestisse saabumisel transiitriigina.

Ühendkuningriigist saabujale kehtib endiselt 14-päevane eneseisolatsiooni aeg: ta peab pärast Eestisse jõudmist 14 kalendripäeva jooksul viibima oma elukohas või viibimiskohas. 14-päevast eneseisolatsiooniaega on võimalik lühendada, kui inimene teeb seitsmendal päeval peale saabumist kordustesti ja mõlemad testid on negatiivsed.

Alates 1. jaanuarist muutusid Ühendkuningriiki reisimise tingimused ka seoses Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise üleminekuperioodi lõpuga.

Eesti poolt reisipiirangute rakendamise aluseks olev nakatumisnäitaja piirmäär vaadatakse üle kord nädalas reedeti ja uued piirangud jõustuvad sellele järgnevast esmaspäevast.

Täpsemalt saab reisimisega seotud piirangute kohta lugeda välisministeeriumi kodulehelt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: