Teine kogus koroonavaktsiini jõudis esmaspäeval Eestisse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Teine kogus koroonavaktsiini. Autor/allikas: Hanneli Rudi

Esmaspäeva pärastlõunal jõudis Eestisse 9750 doosi Pfizer/Biontech koroonavaktsiini.

Tegu on täpselt sama suure vaktsiinikogusega, mis tarniti Eestisse 26. detsembril. 9750 doosiga saab vaktsineerida 4875 inimest. Vaktsiiniomaduste kokkvõtte andmetel on vaktsiini efektiivsus 94,6 protsenti.

Eestisse järgmisena tarnitava Moderna koroonavaktsiini müügiloataotlus on hindamisel Euroopa ravimiametis ning otsus selle kohta peaks tulema hiljemalt 6. jaanuaril, kuid mitteametlikel andmetel võib tulla juba esmaspäeva õhtul.

Eesti on Pfizer/BioNTechi vaktsiini tellinud põhilepinguga kokku üle 600 000 doosi enam kui 300 000 inimese jaoks. Lisaks on Euroopa Liidu tasandil käimas läbirääkimised lisadooside soetamiseks, mida taotleb ka Eesti.

Eestile kokkulepitud Moderna vaktsiini kogus on ca 234 000 doosi, millest piisab ligikaudu 117 000 inimese vaktsineerimiseks. Täpsemad tarnekogused ja tarnete ajad selguvad pärast vaktsiinile müügiloa andmist.

Eesti on seni ühinenud EL COVID-19 vaktsiini ühishankes viie eelostulepinguga (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV ja CureVac), millega on Eestile tellitud kokku 3 177 726 doosi vaktsiini.

Esimese vaktsiinitarnega saabunud vaktsiinidega oli pühapäeva õhtuks vaktsineeritud kokku 2535 tervishoiutöötajat 48 tervishoiuasutuses. Kõige enam vaktsineerimisi – 699 on seni tehtud Põhja-Eesti Regionaalhaiglas.

Teine kogus koroonavaktsiini. Autor/allikas: Hanneli Rudi

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: