Liit soovib õpetajate kiiret vaktsineerimist

Õpetaja.
Õpetaja. Autor/allikas: JESHOOTS.COM/Unsplash/Creative Commons

Eesti Haridustöötajate Liit (EHL) tahab koolides, kõrgkoolides ja lasteaedades kontaktõppe säilitamiseks õpetajate ja õppejõudude esmajärjekorras vaktsineerimist.

EHL-i juhatuse esimees Reemo Voltri kirjutas valitsusele saadetud pöördumises, et Eestis saaks jätkuda väga hea haridus, peab saama viia õpilastega läbi võimalikult palju kontaktõpet.

"Õpetajad puutuvad aga nädala jooksul kokku sadade erinevate õpilastega, seega on väga oluline, et õpetajad oleksid võimalikult varakult vaktsineeritud."

Ta selgitas, et kui mõnes klassis on COVID-positiivne õpilane, siis praegu peab distantsõppele jääma kogu klass ja ka õpetajad, kes seda klassi õpetasid.

"Kui õpetajad saavad esmajärjekorras vaktsineeritud, lubab see meil jätkata nii täismahus lasteaiateenuse pakkumist kui ka väheneb oluliselt võimalus, et peame klassikomplekte või kogunisti terveid koole õpetajate haigestumise tõttu distanstõppele suunama."

Eeltoodule tuginedes palub EHL leida võimalus õpetajate (lasteaia- ja kooliõpetajate ning kõrgkoolide õppejõudude) vaktsineerimiseks kohe pärast meditsiinitöötajaid ning hooldekodude töötajaid ja nende elanikke.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: