Linnast lume äravedamine läheb Tallinnale maksma kuni kaks miljonit eurot

Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinnal ei tule puudu rahast lume koristamiseks, ütles "Aktuaalsele kaamerale" abilinnapea Kalle Klandorf. Liiklejad ootavad aga, et väiksemad ja linnaservas asuvad tänavad lumest puhtaks roogitaks. Tallinnas on kaheksa lumeveoplatsi, mis on kõik kasutusel ja kus hanged meetrite kõrgused.

Inimesed, kes iga päev autot juhivad, hindavad Tallinna suuremate tänavate sõidetavust normaalseks, samal ajal kui väiksemad tänavad ja parklad võiks puhtamad olla.

"Võrreldes väikelinnadega, kus on vähem tehnikat, on normaalne. Aga väiksemad tänavad võiksid olla paremini koristatud," lausus tallinlanna Darja.

Kaarli puiestee ja Vabaduse väljak erinevad silmnähtavalt näiteks Pae tänavast Lasnamäel. Tallinnas on 1000 kilomeetrit sõiduteid, ütles abilinnapea Kalle Klandorf. Linn vastutab nende puhastamise eest, mida kasutavad ühissõidukid. Ülejäänud teed on linnaosade hoole all.

Kui selline talv jätkub, võiks lume äravedu maksta miljon kuni kaks miljonit eurot, hindas Klandorf.

"Raha on meil piisavalt peal. Meil on linnakoristuseks üldse üle 16 miljonit eurot raha ja sealt võtame ka lumeraha," ütles Klandorf.

Nõmme tänavatelt kogu praeguse lumekoguse väljavedu maksaks kuus miljonit eurot. Linnal on kaheksa lumeveoplatsi, kuhu lumi puistatakse. Nõmmelt on jaanuaris ära veetud üle neljasaja koorma lund.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: