Saksa arstid soovitavad AstraZenecat eakatele ja Pfizeri vaktsiini noorematele

Koroonavaktsiin
Koroonavaktsiin Autor/allikas: Raigo Pajula/ITK

Saksa erapraksises töötavad arstid tegid üleskutse muuta riigi vaktsineerimise strateegiat ning hakata Pfizer/BioNTechi vaktsiini süstima noorematele ning AstraZenecat eakamatele inimestele.

Saksa avalik-õigusliku ringhäälingu ARD uudistesaade "Tagesschau" teatas, et Saksa erapraksises töötavad arstid leiavad, et kui Euroopa ravimiameti neljapäevase otsuse järel lubab Saksamaa taas AstraZeneca vaktsiini kasutada, siis tuleks vaktsineerimise põhimõtteid muuta.

"Vaktsiini tuleks kasutada senisest erinevalt ja AstraZeneca vaktsiiniga tuleks kaitsepookida ainult vanemaid inimesi. Nooremate puhul tuleb kasutada aga rohkem Pfizer/BioNTechi vaktsiini," ütles eraarstide liidu Virchowbundi juht Dirk Heinrich "Tagesspiegelile".

Heinrich viitas Iisraeli uutele uuringuandmetele, mis näitasid, et seni peamiselt eakatel kasutatav Pfizer/BioNTechi vaktsiin takistab ka vaktsineeritud inimeste viiruse edasikandumist.

"Seetõttu tuleb Pfizer/BioNTechi kasutada nüüd teisiti ja seda enam selle elanikkonna rühma jaoks, kes viirust kõige tõenäolisemalt edasi kannab, näiteks päevahoiu(lasteaia) töötajad, õpetajad ning meditsiini- ja hooldustöötajad. AstraZenecat tuleks kasutada peamiselt eakate inimeste vaktsineerimisel," leidis Heinrich.  

Saksamaa juhtiv viroloog Christian Drosten kordas, kui oluline on vaktsiin pandeemiaga võitlemisel.

"Me vajame seda vaktsineerimist," ütles ta. Tema ja Robert Kochi instituut kardavad, et Saksamaa nakatumisnäitajad 100 000 elaniku kohta kerkivad pärast lihavõtteid kaks korda ehk praeguselt nakatumisnäitajalt 160 tasemele 300.

Toimetaja: Urmet Kook

Allikas: ARD, Tagesspiegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: