Kohus: Bolt vastutab ettevõttena oma juhtide tekitatud kahju eest

Bolt
Bolt Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Harju maakohus tegi sel nädalal Bolti taksoteenuse suhtes kahjude hüvitamise otsuse, mis võib võtta ettevõttelt tema ärimudelis kesksel kohal oleva platvormi rolli ja panna talle tavaliste transporditeenuse pakkujatega võrreldava vastutuse, kirjutab Postimees.

Otsus pole veel lõplikult jõustunud ning Bolt plaanib kindlasti edasi kaevata, märgib ajaleht.

Kohtu esindaja Viivika Siplane selgitas: "Hageja tellis Bolti rakenduse kaudu takso. Tellimuse tulemusel sõidutas hagejat sõidukijuht, kelle sõidukikaart on seotud kostja 2 [Bolt Service] antud taksoveo tegevusloaga. Sõidukil olid suured Bolti logod. Sõidukijuht põhjustas avarii, milles hageja sai kergemaid vigastusi, mis põhjustas hagejale mittevaralist kahju."

Kannatanu leidis, et vastutajaks on Bolt, täpsemalt Bolti kaks Eestis registreeritud firmat, Bolt Technology ja Bolt Services.

Bolt argumenteeris, et nemad ei osuta taksoteenust ega ole sõlminud kliendiga veolepingut, vaid nemad üksnes haldavad äppi, mille kaudu klient ja Boltist väidetavalt sõltumatu taksojuht lepivad ise kokku sõidu ja selle tingimused.

Allikas: Postimees

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: