Pildid: Vanasadama D-terminali ümbrus tehakse korda

Tallinna Sadam kuulutas välja D-terminaliga piirneva viiehektarise välisruumi ehitustööde riigihanke, ehitus läheb maksma ligikaudu kuus miljonit eurot. Ehitustööd võtavad ligikaudu aasta ning peaks lõppema järgmise aasta augustis.

D-terminali esine ala kujundatakse Tallinna Sadama teatel täielikult ümber. Ehitatakse  uued jalakäijate liikumisteed, sealhulgas Vanasadama Masterplaanis ette nähtud promenaad, katusealused  busside ja taksode ootajatele, jalgrattaparkla ning markeeritakse ajalooline Tõrvaköögi asukoht.

Lisaks rajatakse Kochi ja Girardi väljak ning uue silla esine koos kujunduselementide ja haljastusega. Uuendatakse kogu ala tänavavalgustus, kivisillutis ning teed ja tehnovõrgud. Liiklusvoo sujumiseks muudetakse Uus-Sadama tänava ning bussipeatuste asukohta, luuakse uus parkla reisijaid teenindavatele taksodele ning parkla reisijaid toovatele või ootavatele autodele.

Ümberkujundatava ala suurus on 5,2 hektarit, see hõlmab D-terminali esist, Lootsi kvartali esist ning Reidi teed promenaadiga ühendavaid alasid.

D-terminaliga piirneva välisruumi ümberehitamiseks 2019. aastal korraldatud ideekonkursi võitis töö "Taglas", mille kaasautorid olid Kivisilla OÜ maastikuarhitektid Ülle Grišakov ja Triin Järve ning K-Projekt AS maastikuarhitektid Signe Kasepalu ja Birgit Pukk. Väliala varjualuste autor on arhitekt Kaspar Krass arhitektuuribüroost PLUSS.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: