Kaitseliidu üksus harjutas Võrumaal Iraagi missiooniks

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kaitseliidu üksus Estguard-4 viis Võrumaal läbi Iraagi missiooni jaoks väljaõppe lõpuharjutused. Suvel Iraaki suunduva üksuse ülesanne oli Kubija järve äärde maanduvate helikopterite turvamine.

Võru rannahoone tagusel platsil olid positsioonid sisse võtnud paarkümmend kaitseliitlast, maandumiseks otsisid kohta kaks helikopterit.

"Sellel lõpuharjutusel või kontrollharjutusel me lähtume sellest situatsioonist, mis meil siia luuakse. Ehk kõik need väljaõppekohad on situatsioonipõhised olnud," kirjeldas Estguard-4 rühmaülem leitnant Sven Luik.

"Me oleme saanud harjutada selleks, et inimesel keda me transpordime tekib mingi tervisehäire, et kuidas teda elustada, tema tervist hoida ja kuni erinevate rünneteni üksusele," rääkis Luik.

Õppusel harjutati läbi just need olukorrad, mis missioonile minejaid ees ootavad.

"Arvestades sellega, et see üksus läheb Iraaki, tema põhiline ülesanne on olla lähikaitseks erinevatele VIP-le, siis see on ongi üks protseduur, mida harjutatakse sellistel puhkudel läbi ja mida tuleb neil päris palju teha, sest nende peamine ülesanne saabki olema tähtsate isikute viimine ühest punktist teise, nende julgeoleku tagamine ja vaatamine, et kõik oleks hästi ja turvaline," rääkis kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: