Jalaväeüksused harjutavad õppusel koostööd

Kaitseväe keskpolügoonil kestab õppus Ymir, millel 1. ja 2. jalaväebrigaadi üksused harjutavad koostööd.

Viru jalaväepataljoni korraldatud õppusest võtavad osa 1. ja 2. jalaväebrigaadi jalaväe- ja lahingtoetusüksused. Õppus on üles ehitatud taktikaliste korduste sooritamise peale, mille käigus luuakse kompaniile taktikaline probleem, mis nõuab üksuste ülematelt kiiret otsuste langetamist.

Harjutuse esimeses faasis luuakse kuni kuus sooritust iga manööverkompanii kohta, mis nõuavad kiiret otsuse langetamist muutuvas lahingusituatsioonis.

Õppuse teine faas keskendub lisaks juhtimissooritusele ka üksuse lahinguvõime säilitamisele.

Lisaks annab õppus Ymir üksustele võimaluse harjutada koostööd ja erinevaid lahingurutiine ning saada tagasisidet oma sooritustele enne õppust Kevadtorm, kus pannakse proovile kõik ajateenistuse jooksul omandatud teadmised ja oskused.

"Õppusega Ymir harjutame kokku kõik jalaväeüksused ja lihvime koostööd lahingutoetusüksustega. Erilist tähelepanu pöörame ülemate treenimisele, et tekiks vilumus olukordade hindamisel ja otsuste langetamisel. Õppuse lõpuks tahame saavutada hästi kokku töötanud jalaväekompaniid, mis on valmis tegutsema pataljoni raamistikus," selgitas Viru jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Tarvo Luga.

Õppus kulmineerub mai alguses lahinglaskmistega õppusel Tornaado.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: