Terviseametist vallandatud töötajad tagastavad vaidlusalused arvutid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Simmo Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseameti juhi Üllar Lannoga konflikti sattunud ameti kommunikatsiooniosakonna endised teenistujad Simmo Saar ja Eike Kingsepp otsustasid loobuda oma tööarvutites olevatest isiklikest failidest ja tagastada arvutid, mille pärast Lanno taotles nende suhtes kriminaaluurimise algatamist.

Saare sõnul on vaidlus sülearvutite sisu osas jõudnud olukorda, kus targem annab järele.

Terviseamet saab sülearvutid kätte advokaadibüroost Eversheds Sutherland Ots & Co, teatas Saar.

Terviseamet lõpetas möödunud aasta detsembris usalduse kaotamise tõttu töölepingu ameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saarega. Töövaidluskomisjon leidis märtsis, et töölepingu lõpetamine on tühine, kuna sellele oleks pidanud eelnema hoiatus. Terviseamet seda otsust edasi ei kaevanud.

Küll aga esitas amet kuriteoteate endiste töötajate, Saare ja tema kollegi Eike Kingsepa osas, kuna nad ei tagastanud töösuhte lõppedes oma sülearvutit, mobiiltelefoni, uksekaarti ega töötõendit. Terviseamet sulges nende ligipääsu arvutitele, kuid ei lasknud neil sellelt ümber salvestada enda isiklikke faile.

Prokuratuuri hinnangul ei olnud põhjust asjas kriminaalmenetluse alustamiseks, möödunud nädalal jäi lõplikult samale arvamusele ka ringkonnakohus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: