Isamaa ei kiirusta peaminister Kallase umbusaldamist toetama

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tegi kolmapäeval avalikuks peaminister Kaja Kallase vastu plaanitava umbusaldusavalduse teksti, ent avalduse algatamiseks on neil lisaks oma fraktsiooni 19 liikmele vaja leida veel kahe saadiku allkirjad. Toetust oodatakse Isamaalt, kes aga peasekretär Priit Sibul kinnitusel umbusalduse toetamisega ei kiirusta.

EKRE leiab avalduses, et Kaja Kallase eestvedamisel on Reformierakonna ja Keskerakonna valitsus mänginud mõne kuuga maha eelmise valitsuse loodud tingimused majanduse arenguks ja Eesti kaitsevõime tõstmiseks.

Priit Sibul ütles ERR-ile, et Isamaa fraktsioon ei ole arutanud umbusaldusavaldust Kaja Kallasele. "Põhjust selleks võiks isegi olla, aga hetkel on selleks vara, sest see, mis puudutab riigieelarve strateegiat ja viimastel päevadel avalikkuse ette tulnud kärpekohti, nii orkestrite, kaplanaadi kui muu märgilise osas, siis meie fraktsioonile jääb küll mulje, et see on alles jäämäe veepealne osa," rääkis Sibul, märkides, et umbusaldamisel ei saa tegutseda ülejala ja emotsioonidest lähtuvalt.

"Katsuks kõigepealt aru saada, mis on valitsuse tegelik plaan ja siis saame meie ka otsustada, kas umbusaldada, keda umbusaldada ja millised on täpsed põhjused."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: