Kuldar Väärsi müüs veerandi Milremist sakslastele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Milrem Roboticsi UGV ja Threod Systemsi UAV Malis. Autor/allikas: mil.ee

Kaitsetööstusettevõtte Milrem Roboticsi suurosanik Kuldas Väärsi allkirjastas reedel lepingu, millega müüs 24,9-protsendise osaluse Saksa ettevõttele Krauss-Maffei Wegmann, kellest saab nii finants- kui ka strateegiline investor.

Tehingu maksumust pooled ei avalda, kuigi kinnitavad, et tegu on kaitsevaldkonnas kindlasti suure tehinguga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Osaluse omandamisega saab KMW ka ühe koha Milrem Roboticsi nõukogus, aga ettevõtte igapäevaasju otsustavad endiselt selle senised juhid. Ka jäävad nõukogusse edasi endine kaitseväe juhataja Riho Terras ja IT-visionäär Taavi Kotka.

Ettevõtte asutaja ja enne uue osaniku liitumist firmas 78,41-protsendist osalust omanud Kuldar Väärsi kinnitusel on Saksa ettevõte nii finants- kui ka strateegiline investor.

"Sellega kaasneb otseinvesteering Eesti kaitsetööstusettevõttesse ja strateegiline koostöö," selgitas ta. Milrem Roboticsi asutaja ja juhatuse esimehe sõnul on osaluse omandamise lepingule lisatud ka pikk nimekiri Euroopa riikides tehtavatest suuremahulistest projektidest, millega seotud arendustegevust plaanitakse ühendada.

Värske tehinguga kaasneva rahasüsti suunab Milrem oma müügivõime suurendamisse.

Milrem Robotics lõpetas möödunud aasta kümnemiljonise käibega ning ühtlasi tuli välja kahjumist, mis veel 2019. aasta lõpus oli 1,1 miljonit eurot.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: