Päästjad korraldavad valitsuse ees piketi

Päästjad õppusel
Päästjad õppusel Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Päästeala Töötajate Ametiühing (EPTAÜ) korraldab neljapäeval Stenbocki maja ees piketi, kuna valitsus ei täida nende hinnangul oma lubadust väärtustada päästjate tööd õiglaselt.

Päästjad protesteerivad ka sisejulgeoleku kärpeplaani vastu, mis võib kaasa tuua kolme või nelja päästekomando sulgemise, jättes töötuks hulga päästjaid ja politseinikke.

Ametiühingu teatel andsid poliitikud 2018. aastal lubaduse tõsta päästjate palk 2023. aastaks keskmise palgani, olukord on aga hoopis halvenenud. Päästja palga mahajäämus Eesti keskmisest töötasust on kasvanud 2018. aasta 357 eurolt tänavu esimeses kvartalis 405 euroni.

Ametiühingu hinnangul on ka plaanitav sisejulgeoleku kärbe läbi mõtlemata, kuna sisejulgeoleku valdkonnas ei ole nii suur eelarvekärbe ainult tegevuskulude arvelt teostatav.

"Paratamatult tuleb vähendada ka personalikulusid, mis tähendab inimeste koondamist. Esialgsed arvutused näitavad, et töötuks võib jääda 100 päästjat ja sulgemisele minna kolm kuni neli päästekomandot, mis tähendab Eesti elanikkonnale olulist turvalisuse langust," teatas ametiühing.

EPTAÜ ootab valitsuselt palgalubaduse täitmist ja soovib, et enne kärpeotsusete langetamist viidaks läbi valdkondade mõjuanalüüsid.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: