Emor: Eesti inimeste lemmikbrändid on YouTube, Google, Coop ja ERR

{{1623734040000 | amCalendar}}
Coop pank
Coop pank Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti elanike lemmikbrändide edetabelit juhib tänavu YouTube, millele järgnevad Google, Coop ja ERR, selgitas kevadel 12. korda vastava uuringu läbi viinud Kantar Emor.

Edetabeli liidri YouTube'i positsioon on olnud viimased neli aastat väga stabiilne – viimased kaks aastat on olnud edetabeli esimene ja eelneval kahel aastal teisel kohal. YouTube'i eelistajate hulgas on rohkem nooremapoolseid ehk kuni 35-aastaseid mehi, kelle jaoks on see bränd selgelt esimene, ülejäänud järgnevad juba selge vahega.

Teisel kohal oleva Google'i positsioon viimase nelja aasta jooksul olnud ebastabiilsem, liikudes esimese kuni kuuenda koha vahel. Selle brändi fännid on pigem naised. 

Kolmandal kohal on teist aastat järjest Coop, mis jõudis esmakordselt esikümnesse alles üle-eelmisel aastal. Coop on selgelt maapiirkondade elanike lemmik.

Viimased kolm aastat on edenenud ka ERR, sel aastal siis neljas. ERR on lemmikuks eelkõige kõrgema haridusega Eesti elanikele.

Varasemalt aastaid esikohta hoidnud Kalev on langenud viiendaks, olles oma populaarsust kaotanud just nooremate ehk alla 35-aastaste elanike hulgas tehnoloogibrändidele. 

Esikümnesse mahuvad veel Swedbank, Selver, esmakordselt LHV, Telia ja Gmail.

Brändide tipp-10 aastate lõikes. Autor/allikas: Kantar Emor

Populaarseimate brändide väljaselgitamiseks palus Kantar Emor vastajail etteantud nimekirja alusel valida kuni viis tema jaoks kõige meeldivamat – valik tuli teha 159 nimetuse ja logo seast. Nimekirja aluseks on Kantar Emori erinevatest brändiuuringutest saadud kogemus. Uuringus osales 1099 Eesti elanikku vanuses 15–74 aastat.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: