Jesse järel saab sotsiaalministeeriumi asekantsleriks Heidi Alasepp

Heidi Alasepp
Heidi Alasepp Autor/allikas: Sotsiaalministeerium

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik kinnitas ametist lahkuva Maris Jesse asemele terviseala asekantsleriks Heidi Alasepa, kes asub ametisse septembri alguses.

Alasepp on alates 2008. aastast Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juhataja. Varasemalt on Alasepp töötanud terviseametis meditsiinijuhi asetäitjana, sotsiaalministeeriumis tervishoiuosakonna juhatajana, Põhja-Eesti regionaalhaiglas kriisinõunikuna ja tervishoiuametis erakorralise meditsiini osakonna juhatajana.

Ta on omandanud Tartu Ülikoolis üldarsti kutse ja lõpetanud tervishoiukorralduse residentuuri. Aastatel 2006–2018 oli Alasepp SA Pärnu Haigla nõukogu liige ja 2018. aastast Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuuri kõrghariduse hindamisnõukogu liige.

Kiige sõnul on Alasepal mitmekülgsed kogemused ja teadmised Eesti tervishoiusüsteemist ning seda ka rahvusvahelises koostöös ja erinevate projektide eestvedamisel.

Maris Jesse ametiaeg lõppeb augusti alguses ja juuni lõpus teatas ta, et ei kandideeri uueks ametiajaks.

Riigisekretär kuulutas avaliku konkursi terviseala asekantsleri ametikoha täitmiseks välja tänavu mais tulenevalt senise asekantsleri ametiaja lõppemisest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: