Asekantsler Alasepp võttis oma nõunikuks Katrin Idla

Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Hiljuti sotsiaalministeeriumi terviseala asekantslerina tööd alustanud Heidi Alasepp võttis oma nõunikuks Katrin Idla, kes sattus 2010. aastal avalikkuse tähelepanu alla kliima- ja energiaagentuuriga seoses.

"Katrin Idla töötab terviseala asekantsler Heidi Alasepa nõunikuna alates 1. oktoobrist. Tema ülesanne on koroonakriisi strateegilise juhtimisega seotud tegevuste planeerimine ja koordineerimine ning eksperthinnangute koostamine," ütles sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Eva Lehtla reedel ERR-ile.

Lehtla viitas ka sotsiaalministeeriumi valitsemisala uuele kriisijuhtimisstruktuurile, milles on kirjeldatud COVID-19 juhtrühma ja COVID-19 koordinatsiooni töörühma ülesandeid.

Idla töötasu on 3000 eurot.

Tartu Riikliku Ülikooli füüsika-keemiateaduskonna 1989. aastal lõpetanud Idla on tegutsenud valdavalt keskkonna valdkonnas. Roheliste Erakonna kunagise juhi Marek Strandbergi elukaaslasena töötas ta kliima- ja energiaagentuuris teadusnõunikuna. Agentuuri loomist 2009. aastal Kredexi alluvusse peeti üheks vastutulekuks rohelistele nende toetuse eest Andrus Ansipi valitsusele, mis oli sotsiaaldemokraatide lahkumise järel jäänud riigikogus vähemusse. Agentuur lõpetas tegevuse 2010. aastal. Agentuuri tegevust kritiseeris 2010. aastal riigikontrolör Mihkel Oviir, kes taunis ka poliitiku elukaaslase palkamist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: