Sillamäe sadamas voolas merre kümneid liitreid kütteõli

Reostus Sillamäe sadamas.
Reostus Sillamäe sadamas. Autor/allikas: Päästeamet

Sillamäe sadamas avastati pühapäeva hommikul merereostus, kui merre voolas kümneid liitreid kütteõli. Reostust likvideerivad politsei- ja piirivalveamet, päästeamet ja keskkonnaamet.

Kella 10.30 paiku teatati PPA merevalvekeskusele, et kella 8.30 ajal oli Sillamäe sadama kai juures merre voolanud paarkümmend või enam liitrit masuudilaadset kütust.

Merevalvekeskus teavitas juhtunust nii päästeametit kui ka keskkonnainspektsiooni.

Reostuse likvideerimiseks reageeris päästeameti Jõhvi päästekomando, mis reostuse suuruse hindamiseks tegi drooniga seiret. Hinnanguliselt on reostus 500x200 meetri suurusel alal.

Esialgse info põhjal lekkis kütus sadamas olnud tankerist.

"PPA saatis Tallinnast teele reostustõrjelaeva Kindral Kurvits, mis peaks Sillamäele jõudma hinnanguliselt täna kella 22 paiku," rääkis Ida prefektuuri operatiivjuht Jaanus Murakas.

Tuleohtliku aja tõttu on suur ressurss päästeametist suunatud maastikualadele, ent vajadusel on Sillamäe reostusele valmis reageerima ka Kohtla-Järve reostusvõimekusega komando.

Pääste- ja keskkonnaameti ning PPA spetsialistide koostöös selgitatakse, millised on edasised tegevused reostuse likvideerimiseks.

Reostus Sillamäe sadamas. Autor/allikas: Päästeamet

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: