Ööpäevaga lisandus 87 positiivset koroonatesti

Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerimiskeskus
Lääne-Tallinna keskhaigla vaktsineerimiskeskus Autor/allikas: Lääne-Tallinna keskhaigla

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1943 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 87, mis moodustab 4,5 protsenti testide koguarvust.

Uutest nakatunutest 63 inimest ehk 72,4 protsenti olid vaktsineerimata, teatas terviseamet. Nelja nakatunu vaktsineerimiskuur on pooleli ning 20 nakatunu vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 142,37.

Ööpäeva jooksul avati viis uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 49 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 67 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 34 inimest (69,4 protsenti).

Haiglaravil viibivatest patsientidest seitse inimest ehk 14,3 protsenti on lõpetatud vaktsineerimiskuuriga (neist sümptomaatilise COVID-19 tõttu viis inimest).

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 47 inimesel. 36 uutest Harjumaa haigusjuhtumitest on Tallinnas.

Tartumaale lisandus 13, Võrumaale kaheksa, Ida-Virumaale neli ja Pärnumaale kolm uut nakkusjuhtu. Järva-, Rapla- ja Saaremaale lisandus kaks uut nakatunut. Lääne-, Põlva- ja Viljandimaale lisandus üks uus positiivne testitulemus. Teistesse maakondadesse uusi nakkusjuhte ei lisandunud. Kolmel juhul puudus rahvastikuregistrijärgne elukoht.

Ööpäeva jooksul manustati 2791 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 641 109 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 563 973 inimesel. Täisealiste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 57,6 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: