HOIA rakenduse arendus jätkub kasutajate nappusele vaatamata

Terviseameti kampaania plakat.
Terviseameti kampaania plakat. Autor/allikas: Terviseamet

Koroonaviirusega inimese lähikontaktist teada andmiseks loodud HOIA mobiilirakenduse kasutajate hulk on vähenenud, kuid terviseametil pole plaanis rakenduse arendamist lõpetada.

Praeguseks on HOIA rakendusele tellitud arendustöid 73 000 euro eest. Kuid vaatamata uuendustele on terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialisti Kerstin-Gertrud Kärblase sõnul siiski suvekuudel kasutajate hulk vähenenud.

"Juuli alguses tuli välja uus arendus ehk HOIA Euroopas. HOIA rakendus vahendab siis teiste teenusega liitunud rakendustega lähikontaktsete infot. Kuna nakatumiste arv on varasemalt suvekuudel olnud madal, siis allalaadimiste arv on sellega seoses kõvasti vähenenud," rääkis Kärblane.

Selle nädala teisipäeva seisuga oli Kärblase andmetel HOIA rakendust alla laetud 288 244 korda ja aktiivseid haigusjuhte oli sel hetkel rakenduses 27.

HOIA rakenduse arendamises osaleva tarkvaraarendusettevõtte Iglu süsteemianalüütiku Riho Laast-Laasi sõnul pole vähenenud kasutajaskonnaga rakendus veel kasutu.

"Ajakirjas Nature avaldati uuring, et koroonaäpid hakkavad juba efektiivselt toimima, kui üle 20 protsendi populatsioonist seda kasutab," selgitas ta.

Terviseameti teatel ei saa praegu veel kommenteerida, milliseid uuendusi plaanitakse lähiajal rakendusele teha, kuid Laast-Laasi sõnul võiks rakendus olla kättesaadav rohkematele sihtrühmadele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: