Kaitseliitlased osalevad Ukraina iseseisvuspäeva paraadil

Kaitseliidu rongkäik Tallinnas 20. augustil
Kaitseliidu rongkäik Tallinnas 20. augustil Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kirde maakaitseringkonna koondrühm sõidab laupäeval Ukrainasse, et osaleda teisipäeval Kiievis toimuval iseseisvuspäeva paraadil.

Koondrühma nelja maleva vabatahtlikest meestest ja naistest juhib paraadil ringkonna veebel Ott Sepp. Eesti lippu kannab Kaitseväe vahipataljoni lipumeeskond.

"Eesti on Ukraina sõber ja liitlane ning see on ka põhjus, miks Ukrainale nii tähtsal päeval ka Kirde maakaitseringkond oma vabatahtlikest komplekteeritud koondrühmaga kohale läheb. Hea meel on tõdeda, et tänavusel paraadil osalejad kannavad käisel uut Kirde maakaitseringkonna embleemi. See embleem on ühtsuse ja ühtse juhtimise sümbol, mis ühendab endas sisuliselt Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Viru malevad üheks ringkonnaks," ütles Kirde MKR-i ja Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Kaitseliidu teatel on keerulisel ajal eriti oluline hoida kõiki sõprussidemeid ja anda selleks oma panus. Eesti on Ukraina iseseisvusparaadil osalenud ka varasemalt. Kaitseliitlastest on sel paraadil osalenud ka Kirde maakaitseringkonna malevate vabatahtlikud, viimati 2018. aastal.

Ukraina kuulutas oma riikliku iseseisvuse välja 24. augustil 1991. Seda päeva tähistatakse sellest peale riigipühana.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: