Leedu pakub turistidele iga kolmanda hotelliöö tasuta

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kaunas. Autor/allikas: ERR

Leedu valitsus kompenseerib lootuses riiki rohkem külastajaid meelitada turistidele iga kolmanda hotelliöö, eraldades selleks käesoleval aastal 750 000 eurot.

Majandus- ja innovatsiooniminister Aušrine Armonaite ootab, et neljapäevast kehtivat uut meedet võiks kasutada vähemalt 20 000 turisti. 

"Keskmiselt kulutab turist Leedus 350 eurot. Mõistagi me loodame paljude turistide tulekut ja meie hinnangul võib see meede suurendada turistide arvu vähemalt 20 000 võrra," ütles minister pressikonverentsil. 

Armonaite sõnul oodatakse eeskätt seda, et turistid jääksid Leetu pikemaks ajaks. "Statistika näitab, et inimesed veedavad Leedus 2,4 ööd ja Lätis üle nelja öö," täpsustas ta.

Esialgu kehtib see meede kuni 8. novembrini, kuid kui see osutub tõhusaks, siis võidakse seda pikendada.

Valitsuse turismiagentuuri juht Dalius Morkvenas ütles, et projektis osaleb üle saja majutusettevõtte, sealhulgas umbes 40 hotelli.

"Turist näeb internetti sirvides hüpikaknas eribännerit ja see pakub külastusvõimalust Leetu. Kui nad seda teha tahavad, tuleb neil oma e-posti- aadress jätta ja neile saadetakse broneerimiseks eraldi kood," selgitas ta. 

Leedus peatus eelmisel aastal pool miljonit välisturisti, mida oli 73 protsenti vähem kui 2019. aastal. 2021. aasta esimesel poolel kahanes turistide hulk 30 protsenti võrreldes sama ajaga 2020. aastal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: