Galerii: Balti jaamast väljus Tallinna-Vilniuse rong

Balti jaamast startis teisipäeva hommikul Euroopa raudtee-aasta puhul rong, mis sõidab ühe päevaga Tallinnast Vilniusesse.

Tartusse jõuab rong kell 11, Valka kell 13.

Rongi "Connecting Europe Express" teekond 26 riigis algas septembri alguses Lissabonist, eesmärgiga tõsta teadlikkust raudteetranspordi eelistest ja keskkonnasõbralikkusest. Kuna Baltimaades puudub Euroopa laiusega raudtee, kohtuvad kolmapäeval Euroopast ja Tallinnast tulevad rongid Kaunases.

Tallinnast saatsid rongi pidulikult teele Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi pea-direktoraadi juht Henrik Hololei, majandus- ja taristuminister Taavi Aas ning Läti ja Leedu transpordiminister. Rongisõidust võtavad osa Baltimaade ja Soome raudteega seotud ettevõtete juhid.

"Need kaks rongi näitavad meie tõsist huvi saada ühtne Euroopa raudtee võrgustik, mis annaks inimestele Eestist, Lätist ja Leedust võimaluse liikuda rongiga mugavalt ja kiiresti oma kodumaa ja Kesk-Euroopa vahel. Ma loodan, et see saab võimalikuks, kui valmib Rail Baltic," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: "Terevisiooni" uudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: