Suurbritannia pakub 10 500 viisat tööjõupuuduse leevendamiseks

Kütuse tankimise järjekord Inglismaal.
Kütuse tankimise järjekord Inglismaal. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Suurbritannia väljastab kuni 10 500 ajutist tööviisat veoautojuhtidele ja linnulihatööstuse töötajatele, et leevendada kroonilist personalipuudust, teatas laupäeval valitsus.

Ajutised viisad antakse välja järgmisel kuul ning kestavad detsembri lõpuni. ÜK ministrid üritavad tulla toime veoautojuhtide kroonilise puudusega ning tööliste puudusega mitmes olulises sektoris.

Kütuseauto juhtide nappus on tekitanud järjekorrad bensiinijaamades viimase paari päeva jooksul, kuna inimesed on ignoreerinud valitsuse juhiseid mitte minna paanikas kütust kokku ostma. 

Otsus laiendada tööviisade andmist on kannapööre peaminister Boris Johnsoni valitsuse jaoks, mis karmistas Brexiti-järgseid immigratsioonireegleid, rõhutades, et ÜK sõltuvus võõrtööjõust peab lõppema. 

Hinnanguliselt on riigis puudu kuni 100 000 raskeveoki juhti.

Lisaks kütusepõuale on veokijuhtude puudus toonud kaasa ka katkestused toidu- ja tarbekaupade tarnetes.

Transpordiministri Grant Shappsi sõnul peavad omapoolseid samme astuma ka tööstused, edendades töötingimusi ja tõstes teenitult palka, et meelitada tööle uusi juhte. 

Briti valitsus kavatseb suurendada kiiresti ka kodumaiste juhtide arvu, sealjuures kaasates juhieksamite läbiviimisse ka kaitseministeeriumi töötajaid. 

Samuti kulutatakse miljoneid naelu, et õpetada välja umbes 4000 raskeveoki juhti, kasutades selleks nõndanimetatud väljaõppelaagreid. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: