Eurotsooni majanduse taastumist veavad Prantsusmaa ja Itaalia

raha
raha Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eurotsooni majandus jätkas kolmandas kvartalis taastumist. Kasvu vedasid Prantsusmaa ja Itaalia, tarnehäired piirasid aga Saksamaa majanduse taastumist.

Euroala majandus kasvas Eurostati kiirhinnangu kohaselt kolmandas kvartalis eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 3,7 protsenti. Teise kvartaliga võrreldes oli kasv 2,2 protsenti. 

Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania on euroala suurimad majandused. Prantsusmaa sisemajanduse koguprodukt (SKP) kasvas kvartaliga kolm protsenti. Aastases võrdluses kasvas Prantsumaa majandus 3,3 protsenti.  Itaalia majandus kasvas kvartaliga 2,6 protsenti.

Saksamaal oli kasv oodatust aeglasem. Saksamaa majandus kasvas kvartaliga 1,8 protsenti. Aastases võrdluses kasvas Saksamaa majandus 2,5 protsenti. 

Euroala majanduse taastumist pidurdavad tarnehäired ja energiahindade tõus. Tootmistegevus on piiratud, kuid inflatsioon kiireneb. Kõige rohkem on häiritud Euroopa suurima tööstusriigi Saksamaa majandus. Berliin vähendas hiljuti ka selle aasta kasvuprognoosi 0,9 protsendi võrra. 

Prantsusmaa rahandusminister Bruno Le Maire kirjeldas riigi majanduskasvu kui erakordset tulemust. Prantsusmaa eksport kasvas kolmandas kvartalis 2,3 protsenti.  "Riik on õigel teel," ütles Le Maire. 

Itaalia majandusminister Mario Draghi ütles neljapäeval, et majandus kasvab sel aastal rohkem kui kuus protsenti. See oleks kiireim tempo alates 1976. aastast. 

USA majandus ületas pandeemiaeelse taseme juba teises kvartalis. Euroala peaks pandeemiaeelse taseme ületama alles aasta lõpus, vahendas Financial Times

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: