Tongal avastati esimene koroonajuhtum

Tonga medõde valmistamas ette Pfizeri vaktsiinisüsti.
Tonga medõde valmistamas ette Pfizeri vaktsiinisüsti. Autor/allikas: AFP/SCANPIX

Tonga elanikud tormasid laupäeval vaktsineerimiskeskustesse, sest valitsus hoiatas, et kuningriigi peasaar Tongatapu võidakse järgmisel nädalal lukku panna, kuna avastati esimene koroonanakkuse juhtum.

Nakatunu oli üks 215 inimesest, kes saabus lennukiga Uus-Meremaalt Christchurchist.

Kohustuslikku isolatsiooni paigutatud reisijaid testiti neljapäeval Tongale saabudes ja reedel andis üks proov positiivse vastuse.

Peaminister Pohiva Tu'i'onetoa hoiatas laupäeval saareelanikke, et neil tuleb olla valmis sulgemiseks, kui avastatakse veel nakkusjuhte. Ta ütles aga, et kiirustamiseks pole põhjust, sest viiruse saanud isik ei muutu nakkusohtlikuks enne kui kolme päeva pärast.

"Me peame kasutama seda aega valmistumaks võimaluseks, et kinnitust leiab enamate inimeste nakatumine," ütles Tu'i'onetoa.

Okeaanias, Uus-Meremaast 1800 kilomeetri kaugusel asuv Tonga on olnud üks vähestest koroonapandeemiast pääsenud riikidest.

Tongal on koroona vastu täielikult vaktsineeritud vaid kolmandik umbes 106 000 elanikust, kelles suurem osa elab Tongatapul.

Teade nakkuse tuvastamisest sundis tuhandeid inimesi vaktsineerimiskeskustesse kiirustama.

Riiklik immuniseerimiskoordinaator ütles, et reede õhtul käis vaktsineerimas ligi 2000 inimest.

Tervishoiuametnike teatel oli nakatunud tongalane kahe doosiga vaktsineeritud, teise süsti sai ta oktoobri keskel.

Tervishoiuministeeriumi esindaja avaldas lootust, et ehkki teise doosi täieliku toime saavutamiseni kulub kaks nädalat, ei jää nakatunu raskelt haigeks.

Kogu lennu saabumise ajal tööl olnud lennujaamapersonal, politseinikud ja tervishoiutöötajad on pandud ettevaatusabinõuna karantiini.

Uus-Meremaa tervishoiuministeerium kinnitas, et nakatunud isik andis enne lendu Christchurchis negatiivse koroonaproovi. 

Christchurchis endas on tuvastatud neli nakkusjuhtu, kõik ühe leibkonna liikmed.

Lennukis olid teiste hulgas Tonga olümpiameeskonna liikmed, kes ei pääsenud pärast Tokyo olümpiamänge Christchurchist kodumaale. Kõik nad olid täielikult vaktsineeritud juba enne olümpiale suundumist.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: