Riik ootab Elronilt linnade vahel bussiliinidest kiiremat sõitu

Elroni reisirong.
Elroni reisirong. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majandusministeerium sõlmis Elroniga uue 10-aastase lepingu reisijateveo korraldamiseks, mille alusel peaks suuremate linnade vahel sõitma rongid vähemalt 10 protsenti liinibussidest kiiremini ning 2025. aastast ootab riik rongides toitlustuse pakkumist.

"Eelmisel kümnendil kahekordistus rongiga reisijate arv nelja miljoni pealt 8,8 miljonini. Järgmise kümne aastaga tahame tuua rongi taas kaks korda rohkem reisijaid, jõudes vähemalt 16 miljonini," ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium plaanib aastatel 2021-2028 investeerida raudteesse 900 miljonit eurot. Aasa sõnul ootab riik uute rongide ostuga, et Elron aitaks kaasa inimeste rongi toomisele.

Uus leping jõustub 2023. aastast ja sellega kohustub Elron sõiduplaanist kinni pidama kolme minuti täpsusega ja väljuma  graafiku alusel vähemalt 99,9 protsendil kordadest. Tallinn-Tartu, Tallinn-Narva, Tallinn-Viljandi, Tallinn-Paldiski ja Tallinn-Keila liinide sõiduaeg peab olema vähemalt 10 protsendi võrra kiirem kui seda sõitva liinibussi sõiduaeg.

2024. aasta lõpus saabuvad Eestisse kuus uut rongi, millega seoses on Elronil kohustus pakkuda rongides toitlustusteenust.

"Usun, et uute rongidega nagu ka eelneval korral, näeme märkimisväärsest teenindustaseme tõusu, mis aitab tuua üha rohkem inimesi rongi. Kui valmib Rail Baltic ning Haapsalu raudtee näeme transpordi arengukava järgi juba 20 miljonit rongiga reisijat iga aasta," sõnas Aas.

Ühtlasi kohustab leping pakkuma kõikides rongides tasuta WiFit, ning Tartu, Narva ja Viljandi liinidel I klassi istekoha broneerimise võimalust koos töölaudade ja reguleeritava seljatoega. Ootesaalid peavad olema Tallinnas Balti jaamas, Kohilas, Raplas, Lelles, Türil, Viljandis, Tartus ja Narvas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: