Eesti suhteliselt kalleim välisesindus on San Franciscos, odavaim Pihkvas

Eesti saatkond Roomas
Eesti saatkond Roomas Autor/allikas: Välisministeerium

Eesti välisesindustest on kalleim töökoha maksumus peakonsulaadis San Franciscos, kus välisministeeriumi koostatud ülevaate järgi kulub arvestuslikult ühe inimese kohta 8124 eurot kuus, odavaim töökoht aga Peterburi peakonsulaadi Pihkva talituses, kus selle hind on 453 eurot.

Ühe töötaja maksumuse sisse on arvestatud bürookulud, hoonete ja ruumide majandamiskulud ning IT-seadmed ja internet.

Välisministeeriumi kantsleri 2022. aastaks koostatud käskkirja kohaselt järgnevad kuludelt ühe töötaja kohta kuus San Francisco peakonsulaadile suursaatkonnad Roomas (4952 eurot), Dublinis (4815 eurot) ja Tel Avivis (3791 eurot). Kulukuse esikümnesse mahuvad veel suursaatkonnad Abu Dhabis (2936 eurot), Canberras (2748 eurot), Prahas (2594 eurot), Moskvas (2577 eurot), Pekingis (2392) ja Tokios (2373 eurot).

Suuremates riikides asuvatest Eesti saatkondadest on Londonis on ühe kuu maksumus ühele töötajale 1678 eurot, Washingtonis 1634, Pariisis 1269 ja Berliinis 1254 eurot.

Naabrite juures erinevad kulud päris märkimisväärselt: Vilniuses asuva suursaatkonna kulud on 1873, Stockholmis 1138, Helsingis 942 ja Riias 797 eurot.

Kõige väiksem on ühe töökoha maksumus Peterburi peakonsulaadi Pihkva talituses (453 eurot), peakonsulaadis Peterburis (568 eurot) ja NATO alalises esinduses (456 eurot).

Alla 1000 euro on ühe töökoha kulu ka Eesti alalises esinduses Euroopa Liidu juures ja suursaatkonnas Brüsselis (824 eurot), Minskis (822 eurot) ja Kairos (814 eurot).

Igale välisesindusele arvutatakse eraldi töökoha maksumus lähtuvalt kuludest ja töötajate arvust. Aluseks võeti tänavune periood 1. jaanuarist kuni 30. septembrini ja selle perioodi tekkepõhised kulud. Kulud sisaldavad bürookulusid, nagu paber, pliiats, printerite ja koopiamasinate tindi- ja tahmakassetid, esindustesse tellitud ajalehed-ajakirjad ja muud teavikud, kontoritehnika rent ja hooldus, kontorimööbli parandused jms.

Lisaks arvestati sisse hoonete ja ruumide majandamiskulud, näiteks küte, elekter, vesi, kanalisatsioon, korrashoiuteenused ja materjalid, hoonete ja ruumide rent, valve, kindlustus ja remont. Summad sisaldavad ka hoonete, ruumide ja seadmete amortisatsioonikulusid.

Peamise osa töökoha kuludest moodustavadki hoonete ja ruumide majandamiskulud.

Tekkepõhistes kuludes on sees ka 2021. aasta üheksa kuu internetiühenduse kulud. Igale töökoha maksumusele lisandub veel välisministeeriumi poolt kasutusele antavate IT seadmete maksumus, mis sisaldab arvutit, kuvarit, klaviatuuri ja hiirt, samuti litsentside tasu.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: