Eesti kalleim välisesindus on peakonsulaat San Franciscos, odavaim Pihkvas

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Golden Gate`i sild San Fransiscos. Autor/allikas: SCANPIX/Sigrid Pfeifer

Eesti välisesindustest on kalleim töökoha maksumus peakonsulaadis San Franciscos, kus välisministeeriumi koostatud ülevaate järgi on see 5340 eurot kuu kohta.

Ühe töötaja maksumuse sisse on arvestatud büroo kulud, hoonete ja ruumide majandamiskulud, IT-seadmed ja internet.

Välisministeeriumi 2021. aastaks koostatud ülevaate järgi järgnevad kuludelt ühe töötaja kohta kuus San Francisco peakonsulaadile suursaatkonnad Dublinis (3156 eurot) ja Tokios (3133 eurot). Kulukuse esikümnesse mahuvad veel suursaatkonnad Tel Avivis (2859 eurot), Prahas (2620 eurot), Pekingis (2504 eurot), Moskvas (2391 eurot), Kopenhaagenis (2252 eurot), Madridis (2153 eurot) ja Canberras (2128 eurot). Näiteks suursaatkonnas Londonis on ühe kuu maksumus ühele töötajale 2105 eurot.

Naabrite juures erinevad kulud päris märkimisväärselt: Vilniuses asuva suursaatkonna kulud on 2032, Helsingis 1147, Stockholmis 840 ja Riias 780 eurot.

Kõige väiksem on ühe töökoha maksumus Peterburi peakonsulaadi Pihkva talituses (406 eurot), peakonsulaadis Peterburis (420 eurot) ja NATO alalises esinduses (435 eurot).

Igale välisesindusele arvutat eraldi töökoha maksumus lähtuvalt kuludest ja töötajate arvust. Aluseks võeti tänavune periood 1. jaanuarist kuni 30. septembrini ja selle perioodi tekkepõhised kulud. Kulud sisaldavad bürookulusid, nagu paber, pliiats, printerite ja koopiamasinate tindi- ja tahmakassetid, esindustesse tellitud ajalehed-ajakirjad ja muud teavikud, kontoritehnika rent ja hooldus, kontorimööbli parandused jms.

Lisaks arvestati sisse hoonete ja ruumide majandamiskulud, näiteks küte, elekter, vesi, kanalisatsioon, korrashoiuteenused ja materjalid, hoonete ja ruumide rent, valve, kindlustus ja remont. Summad sisaldavad ka hoonete, ruumide ja seadmete amortisatsioonikulusid.

Tekkepõhistes kuludes on sees 2020. aasta üheksa kuu internetiühenduse kulud. Igale töökoha maksumusele lisandub veel välisministeeriumi poolt kasutusele antavate IT seadmete maksumus, mis sisaldab arvutit, kuvarit, klaviatuuri ja hiirt, samuti litsentside tasu.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: