51 protsenti on vastu kohustuslikule vaktsineerimisele

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

51 protsenti täisealistest elanikest ei toeta ning 43 protsenti toetab koroonaviiruse vastu vaktsineerimise kohustuslikust muutmist Eestis.

Kuus protsenti vastanutest ei osanud oma seisukohta öelda, selgus Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel Norstat Eesti küsitlusest.

Erakondliku eelistuse järgi pooldaks kohustuslikku vaktsineerimist enim Reformierakonna toetajad, kellest 71 protsenti nõustub, et koroonaviiruse vastu vaktsineerimine tuleks muuta Eestis kohustuslikuks ja  26 protsenti ei nõustu.

SDE ja Eesti 200 toetajatest üle poole sooviks vaktsineerimise kohustuslikuks muutmist – SDE-l 56 protsenti toetab ja 38 ei toeta ning Eesti 200-l 54 protsenti toetab ja 40 protsenti ei toeta.

Vähem oleks kohustusliku vaktsineerimise poolt Keskerakonna (47 protsenti nõus ja 44 vastu) ning Isamaa (43 protsenti nõus ja 48 protsenti vastu) toetajad.

Suurim oleks aga vastuseis kohustuslikule vaktsineerimisele EKRE toetajate seas, kellest 12 protsenti nõustub ja 85 protsenti ei nõustu sellega, kui vaktsineerimine muudetaks Eestis kohustuslikuks.

Eesti valitsus on korduvalt kinnitanud, et koroonaviiruse vastu vaktsineerimine jääb Eestis vabatahtlikuks. Mujal Euroopa Liidus räägitakse kohustuslikust vaktsineerimisest aga üha enam.

Norstati kiirküsitlus tehti 3. detsembril 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat veebi teel. Statistiline viga on antud valimi puhul +/– 3,1 protsenti.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: