Esimese süsti saanuid oli eelmisel nädalal rekordvähe

Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Autor/allikas: Justinite/Pixabay

Eelmisel nädalal sai esimese koroonavaktsiinisüsti 4037 inimest, mida on vähem kui ühelgi nädalal vaktsineerimise algusest saati.

Kaks viimast nädalat on esimese süsti saanute arv olnud väiksem kui varem: 4789 ja 4037. Veel nädal varem oli esmaste kaitsesüstide arv üle 6000.

Sotsiaalministeeriumist öeldi ERR-ile, et esimesi süste tehakse vähem mitmel põhjusel: nakatumiste vähenedes väheneb ka inimeste ohutunne ning neid, kes pole veel vaktsineerimist alustanud, jääb kogu aeg vähemaks ning allesjäänuid on aina keerulisem veenda süsti tegema.

Ministeeriumist nenditi, et samas ei ole esmasüstide saanute arv väga kiiresti kukkunud. Tegelikult on esmasüstide arv võrreldes sügisese perioodiga, mil perearstid keskendusid vaktsineerimisele, siiski mitu korda vähenenud: novembri kahel esimesel nädalal oli esimeste süstide saajate arv 14 129 ja 12 338.

Rekordnädal jääb maikuusse, kui nädala jooksul sai esimese doosi 36 339 inimest.

Valitsus eraldas veel viis miljonit eurot, et perearste vaktsineerimisel motiveerida. Kui palju ühe inimese esmavaktsineerimine täpselt perearstile raha toob, ei osatud sotsiaalministeeriumist öelda, vaid märgiti, et raha jagamine sõltub kaheksast kriteeriumist ning kui palju perearst täpselt saab, arvestatakse välja valemi abil.

Tõhustusdoose tehti samas möödunud nädalal 24 000 ja üle-eelmisel 26 000.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: