Venemaa uueks suursaadikuks Eestis saab Vladimir Lipajev

Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval.
Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Venemaa senise suursaadiku Aleksandr Petrovi vahetab jaanuaris välja Vladimir Lipajev.

"Kinnitan, et lahkun oma ametikohalt. Tõenäoliselt juhtub see jaanuaris, aga täpset kuupäeva ei saa veel praegu öelda," rääkis Petrov ERR-i venekeelsete uudiste portaalile rus.err.ee.

Petrovi sõnul on juba ka teada tema järeltulija, kelleks saab Vladimir Lipajev. Uue suursaadiku määramise käskkiri ootab veel Vene presidendi Vladimir Putini allkirja.

"Eesti on Lipajevi määramisele oma nõusoleku andnud. Jäänud on veel presidendi käskkiri, misjärel Lipajev saab siia sõita," ütles Petrov.

Petrov (sünd. 1953) määrati suursaadikuks Eestisse 2015. aastal.

Lipajev (sünd. 1959) on töötanud Vene (endise Nõukogude Liidu) välisministeeriumis alates 1981. aastast, kui ta lõpetas Moskva rahvusvaheliste suhete instituudi (MGIMO). Ta on töötanud mitmetel ametikohtadel nii välismaal kui Moskvas, muuhulgas Venemaa saatkonna nõunikuna Norras ja Vene peakonsulina Saksamaal Maini-äärses Frankfurdis. Praegune töötab ta Venemaa välisministeeriumi personaliosakonna direktori asetäitjana. Lipajev oskab inglise, saksa ja prantsuse keelt.

Venemaa suursaadikud Eestis

1992–1997 Aleksandr Trofimov
1997–2000 Aleksei Gluhhov
2001–2006 Konstantin Provalov
2006–2010 Nikolai Uspenski
2010–2015 Juri Merzljakov
2015. aastast Aleksandr Petrov

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: