X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

TV3 uudised saavad uue juhi ja kanal hakkab näitama "Tallinna uudiseid"

TV3 logo.
TV3 logo. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Telekanal TV3 teeb uuel aastal muudatusi oma uudisteprogrammis, kui "Seitsmeste" peaprodutsendina alustab tööd Anneli Lahe. Lisaks on TV3 sõlmimas Tallinna linnaga lepingut õhtusel ajal "Tallinna uudiste" saate näitamiseks.

ERR-ile teadaolevalt on TV3 viimasel ajal koondanud mitu töötajat (Eve Heinla jt), kuid tegevjuht Signe Suure sõnul ei ole programmis suuri muudatusi plaanis ning tegemist on tavapärase positsioonide vahetumisega.

"Kõikide ettevõtete ja organisatsioonide puhul aeg-ajalt mingid inimeste muutused ikka toimuvad, ma arvan, et midagi eriskummalist ei ole," ütles Suur ERR-ile.

Uudistesaate "Seitsmesed" peaprodutsendina alustab uuest aastast tööd teleprodutsent Anneli Lahe ning tehnilise meeskonna juhina Talis Talv.

"Saate formaadi, uudistemahu ja muu osas mingeid ümberkorraldusi plaanis ei ole," ütles Suur.

TV3 on sõlmimas lepingut Tallinna linnaga, kes otsib eetriaega oma saatele "Tallinna uudised". Ettevõtte juhi sõnul ei ole muudatused uudistetoimetuses välise partneriga seotud.

Saade peaks minema eetrisse alates 10. jaanuarist ja seda esmaspäevast reedeni ajavavahemikus õhtul kella 18 kuni 22.30. Saate pikkus oleks 15–20 minutit.

Suure sõnul ei ole ettevõte Tallinna linnaga seni kokkulepet sõlminud ja seni ei saa teemat lähemalt kommenteerida.

Seni on "Tallinna uudised" olnud Kanal 2 eetris. Telekanali omanikfirma juhi Jüri Piheli sõnul saade uuest aastast enam nende eetris ei jätka. Pihel märkis, et linn ostab eetriaega hangetega ning tänavu nad võitjaks ei osutunud.

Eetriaja tellimuse järgi soovib linn saada võimalikult pika klipi oma uudistest kanali põhiuudistesaatesse ja igal eetripäeval peab telekanali põhiuudistesaate eetris olema kahe kuni kolme minutiline Tallinna uudiste plokk.

Linnameedia vastutab saate tootmise eest. Tellijal on õigus vähendada või suurendada saadete arvu 10 protsendi võrra.

Varem kasumis olnud TV3 kanalit opereeriv All Media Eesti teenis mullu 1,5 miljonit eurot kahjumit, käive langes 15 protsenti 13 miljonile eurole. Töötamise registri järgi töötas mullu aasta lõpus ettevõttes 98 inimest, siis tänavu langes töötajate arv 89 inimesele.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: