Riik leidis ERR-i telekanalite paralleeledastuseks raha

Tallinna Teletorn
Tallinna Teletorn Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Valitsus otsustas eraldada reservist kultuuriministeeriumile 300 000 eurot ka 2022. aastal ERR-i telekanalite paralleeledastuse jätkamiseks Levira kaudu.

Praegu edastatakse ERR-i telekanaleid vabalevis paralleelselt nii SD- kui ka HD-kvaliteedis. Kultuuriministeeriumi ettepanekul pikendatakse paralleeledastust veel vähemalt üheks aastaks, et tagada ligipääs ERR-i teleprogrammidele hajaasustusaladel, kus on veel kasutusel vanemad SD-võimekusega telerid.

Kui paralleeledastus lõppeks, tähendaks see, et ilma HD-pildi vastuvõtuvõimekuseta teleritest kaoks rahvusringhäälingu telejaamade pilt.

Levira juhatuse esimees Tiit Tammiste sõnul vaatab ETV kanaleid vabalevis ca 180 000 vaatajat ning umbes pooli neist ähvardaks paralleeledastuse lõppedes telepildita jäämine.

Rahandusministri Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on otsus paralleeledastus mingil hetkel lõpetada tehtud juba aastaid tagasi, kuid selle reaalseks ettevalmistamiseks oleks vaja põhjalikku kava ning hetkel valitsusel plaani, kuidas sujuv üleminek korraldada, ei ole.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: