Theranose looja jäi süüdi investorite petmises

California vandekohus mõistis Theranose looja Elizabeth Holmesi süüdi neljas punktis, sealhulgas investorite petmises. Tema vastu oli esitatud 11 süüdistuspunkti. Elizabeth Holmes lubas revolutsioonilist haiguste tuvastamise tehnoloogiat.

Holmes mõisteti süüdi investorite petmises ja vandenõus, aga õigeks kolmes punktis, mis puudutasid patsientide petmist, kes maksid Theranosele testide eest. Vandekohus ei jõudnud otsusele kolmes süüdistuspunktis.

Karistuse avalikustamise kuupäeva veel ei otsustatud. Teda võib karistada kuni 80-aastase vangistusega, kuid eeldatavalt määrab kohtunik Edward Davila talle lühema karistuse.

Holmes võib otsuse edasi kaevata.

Elizabeth Holmes lõi Theranose 2003. aastal, olles ise vaid 19-aastane.

Prokuratuuri hinnangul pettis Holmes 2010. ja 2015. aasta vahel investoreid, veendes neid, et Theranose väikesed masinad suudavad tuvastada haigusi sõrmeotsast võetud verepiisast.

Investorite seas oli mitmeid tuntuid inimesi, nagu näiteks meediamogul Rupert Murdoch. Ajakiri Forbes hindas 2015. aastal Theranose väärtuseks 4,5 miljardi dollarit.

Tervishoiualast revolutsiooni lubanud ettevõtte fassaad hakkas murenema 2015. aastal, kui ajaleht Wall Street Journal kirjutas mitu artiklit, tõestades, et veretestimise tehnoloogia tegelikult ei tööta.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: