Maimets näeks uues teadusnõukojas jätkamas Peep Talvingut

Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsust koroonaküsimustes nõustavat uut teadusnõukoda kokku panev Toivo Maimets on teinud PERH-i ülemarstile professor Peep Talvingule ettepaneku nõukoja töös jätkata.

Talving kinnitas "Vikerhommikus", et Maimets on talle selles küsimuses helistanud ning nad rääkisid pool tundi. "Aga tulemist ei saa teatada, sellest annab arvatavasti teada peaminister ise," ei soostunud Talving ütlema, kas ta kavatseb teadusnõukoja liikmena jätkata või mitte.

Teadusnõukoja uue koosseisu liikmeskonda varjutab saladusloor. Ühe võimaliku uue liikmena on ajakirjandusest läbi käinud Tartu Ülikooli peremeditsiini professori, perearst Ruth Kalda nimi.

"Mina olen andnud oma "jah" sõna, aga see ei ole ametlik. Teadusnõukoja koosseisu ei ole veel ametlikult kinnitatud," ütles Kalda ERR-ile teisipäeval.

Maimets tutvustab uut koosseisu valitsusele praeguste plaanide järgi neljapäeval.

Valitsus tegi vahetult enne jõule teatavaks, et ligi kaks aastat ministreid koroonakriisis nõustanud teadusnõukoja juht Irja Lutsar uuest aastast selles ametis ei jätka. Uus juht Maimets sai volitused nõukoja koosseis ise kokku panna.

Teadusnõukoda on Jüri Ratase teise valitsuse eriolukorra valitsuskomisjoni poolt 20. märtsil 2020 kokku kutsutud institutsioon, mis kogub ja analüüsib valitsuskomisjoni jaoks eksperdiinfot. Teadusnõukoda hindab muu hulgas seda, kuidas kehtivad piirangud viiruse levikut tõkestavad ja tõrjuvad.

Eelmisse teadusnõukotta kuulusid lisaks professor Lutsarile TÜ matemaatilise statistika professor Krista Fischer, TÜ psühholoogia instituudi afektiivse psühholoogia vanemteadur Andero Uusberg, PERH-i ülemarst, professor Peep Talving ja TÜ Kliinikumi infektsioonihaiguste arst Pilleriin Soodla. Kuni novembrini 2021 oli teadusnõukoja liikmeks ka TÜ rakendusviroloogia professor Andres Merits.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: